• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

رئیس فدراسیون فوتبال در مشهد: از ۳۸ میلیارد تومان خراسان رضوی نباید چیزی به فوتبال برسد؟ بزرگ‌ترین همایش‌های انسانی کشور مگر در رشته فوتبال نیست؟

   |  یکشنبه 16 اردیبهشت 1397
رئیس فدراسیون فوتبال : فوتبال هیچ سنخیتی با صحبت‌هایی که مبنی بر شرایط بد فرهنگی می‌شود ندارد / اجازه ندادیم که تیم نفت به انزلی برود / با تمام حواشی، موافق برنامه ۹۰ هستم/ مهدی تاج در مجمع عمومی سالیانه هیئت فوتبال خراسان رضوی اظهار کرد: از حضور در مشهد مقدس خوشحالم. دو موضوع به ذهنم می‌رسد که بایستی روی آن بحث کنیم....

به گزارش ایسنا، وی افزود: بر توجه به بخش بانوان همچون سال گذشته تاکید فراوانی دارم، زیرا نیمی از کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند و باید تلاش کنیم تا ورزش کنند. رشته فوتبال هیچ سنخیتی با صحبت‌هایی که مبنی بر شرایط بد فرهنگی می‌شود ندارد و صرفا یک ورزش است. ورزش بانوان به ویژه فوتبال و فوتسال، باید با برنامه‌ریزی خوبی پیش برود.

وی افزود: تیم ملی فوتسال بانوان در سال ۲۰۱۵ در مسابقات تایلند اول شد. اگر می‌خواستیم میلیاردها تومان خرج کنیم و تبلیغ روی بخش بانوان داشته باشیم، باز هم به این نقطه‌ای که تیم ملی بانوان در سال ۲۰۱۵ مقابل ژاپن، چین و… رسید، نمی‌رسیدیم. امیدوارم تیم ملی امسال هم قهرمان شود. روی موفقیت این تیم بسیار حساسم و تمرکز خاصی روی این تیم داریم.

تاج با بیان این‌که درخصوص هر چیزی که بحث می‌کنیم، در نهایت به مبحث بودجه می‌رسیم افزود: در تیمداری، در بحث ورزش پایه، در بخش بانوان، فوتبال ساحلی و… همه و همه ارتباط ویژه‌ای با موضوع بودجه دارند.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: کاش دهقان، نماینده مجلس در این جلسه حضور داشت. در قانون بودجه، در بند ۹۲ نوشته‌شده در فوتبال حرفه‌ای نباید هیچ نهادی کمک کند. فوتبال ما هم حرفه‌ای نامیده شده و در بند ۹۳ آمده که صدا و سیما باید حقوق فوتبال را پرداخت کند. متاسفانه یک بند اجرا شده و یک بند اجرا نشده است.

تاج تصریح کرد: یک بند برای کمک نکردن بوده که همه زود به آن گوش کردند و هیچ کس از آن تخطی نکرد. به هر جا رفتیم و به هر دری زدیم اعلام کردند نمی‌شود، اما آن بخشی که باید اجرا می‌شد تا فوتبال به درآمدش برسد، محقق نشد.

وی گفت: با اطمینان در این خصوص صحبت می‌کنم، چون مبادله شده است، پس بحث بودجه را باید قطعا ببندیم. همه جای دنیا درآمد ناشی از فوتبال را به خودش می‌دهند. در همین موضوع تبلیغات محیطی هم مشکلات مختلفی مثل ” تبلیغات خوب پخش نشده” و نظایر آن وجود داشت.

تاج با استقبال از ورود تمام دستگاه‌های نظارتی به فوتبال گفت: اینکه برخی می‌گویند فساد شده، اصلا چنین چیزی نیست و همه چیز شفاف است. بحث پنهانی نداریم. در هر قرارداد اگر پول پرداخت شده که هیچ، اگر هم نشده موضوع پرونده را به دادسرا فرستاده‌ایم. نمی‌شود که اگر اتفاقی پیش آمد، کسی را بکشیم! بالاخره دادسرا حق را به حقدار می‌رساند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مباحث مالی فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال ایران با بودجه بسیار کمتری نسبت به سایر کشورها اداره می‌شود. اگر یک جا در اقتصاد مقاومتی خوب کار شده، در همین فوتبال بوده‌ است.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص قانون ۲۷ دهم درصد مصوب مجلس گفت: متاسفانه همان قانون هم درست لحاظ نشده و اسمی از فوتبال در آن نیست. از ۳۸ میلیارد تومان خراسان رضوی نباید چیزی به فوتبال برسد؟ بزرگ‌ترین همایش‌های انسانی کشور مگر در رشته فوتبال نیست؟ در هفته آخر لیگ ۱، در روز یکشنبه وسط هفته مگر آن جمعیت به ورزشگاه نیامد؟

وی افزود: کدام ورزش با فوتبال قابل مقایسه است؟ به خاطر اینکه ما فوتبالی‌ها صبح تا شب با هم دعوا داریم و اختلاف داریم، این بازیکن با ان تیم، آن داور با ان سرمربی و … موجب گرفتاری شده و در نهایت همین سبب شده که از ما فوتبالی ها سواری بگیرند.

تاج گفت: هر وقت به تماشاچی نیاز داشتیم، ورزشگاه همواره پر از تماشاگر شده و مردم هیچگاه کم نگذاشته‌اند. در همین بازی‌های همزمان هفته‌های آخر، مگر برای دربی مشهد در هفته بیست و نهم، ۷ ۸ هزار هوادار به استادیوم نیامدند؟ پس فوتبال جذابیت خودش را دارد.

وی با بیان اینکه صدا و سیما، برنامه‌های مختلفی در خصوص فوتبال دارد، زیرا فوتبال ورزش اول کشور از نظر مخاطب است، گفت: برنامه های مختلفی مثل ۹۰، شب‌های فوتبالی، ۱۲۰ و … ساخته می‌شوند. من موافق برنامه ۹۰ هستم و اگرچه شاید حاشیه هایی هم ایجاد کند اما از این برنامه استقبال می‌کنم. همین برنامه پرمخاطب وقتی لیگ تعطیل است، تعطیل می‌شود. در خصوص فوتبال اما قانون خوب کار نکرده است. انشالله قراردادمان که با صدا و سیما نهایی شده، ابلاغ شود. باید به مجلس برویم تا صحبت‌های لازم را داشته‌ باشیم.

وی درخصوص لزوم حمایت نمایندگان مجلس از رشته اول کشور از نظر مخاطب گفت: سه تیم باشگاهی ما با هیچ به مرحله بعدی جام باشگاه‌های آسیا رسیده‌اند. موقعیت و هزینه‌کرد قطری‌ها را ببینید. بودجه قطر ۱۶۰۰ میلیارد تومان است و ما ۴۸ میلیارد تومان. یکی با دوچرخه به قم می‌رود، یکی با بنز ضدگلوله. مگر می‌شود بگوییم دوچرخه‌سوار زودتر می‌رسد؟ ولی ما رسیدیم.

تاج خطاب به رضا سخندان گفت: پول‌های شما را از فیفا گرفته‌ایم، اما مشکل در بحث ورود پول به ایران است. این پول در سوییس است و ۳۲ میلیون دلار طلبکاریم که باید وارد کشور شود.

وی افزود: اجازه ندادیم که تیم نفت به انزلی برود. از عباسی و خداداد تشکر می‌کنم که می‌خواهند با پای خودشان دوباره به لیگ برتر بیایند. این خیلی زیباست‌. خداداد هم در حال گذراندن دوره‌هاست و قطعا می‌تواند در آینده موفق‌تر هم باشد.

تاج گفت: وقتی مشکلات فوتبال و صدا و سیما حل شود، درآمد لیگ ما هم حل می‌شود و دیگر نه وطنخواه و نه سایر مدیران لیگ برتری گیر پول‌های اندک نخواهند بود.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: تیمی زیر ۱۳ سال درست کرده‌ایم که الان در اردوی قطر هستند و قبل از آن هم به چین رفتند. معیار انتخاب قدی بود و کاری به مسائل فنی نداشتیم‌. در حال کار روی آن هستیم تا انشالله آینده‌ای درخشان داشته‌ باشند. این بازیکنان از ۹ منطقه‌ای که کل کشور را تقسیم‌بندی کردیم انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: ۹ منطقه قرار نیست جایگزین لیگ برتر در فوتبال پایه شود. لیگ برتر، ۱ و ۲ سرجایش است و این مسابقات منطقه ای هم در کنار آن برگزار می‌شود.

وی افزود: جوانگرایی صورت‌گرفته در لیگ برتر امسال بی‌سابقه بود. امیدوارم بتوانیم شاهد رشد خوب پدیده باشیم. در جلسه با آستان‌قدس رضوی به فرمولی داریم می رسیم که این ورزشگاه در اختیار تیم‌های استان خراسان رضوی قرار گیرد. این کت و شلوار حالا که دوخته شده باید تن یکی بشود. مقدمه‌ای در حال فراهم شدن است و ارزیابی‌ام از جلسه‌ای که با دوستان داشتیم، مثبت است. این بهترین تصمیم ممکن است. ورزشگاه جای ناسزا گفتن نیست. ورزشگاه باید جای امنی باشد که خانواده‌ها بتوانند اعتماد کنند و بیایند. ورزشگاه جای دست به سینه نشستن هم نیست. باید جوان هیجانش را داشته‌ باشد و حتی خود ما هم گاهی تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار می‌گیریم. سوت، کف و تخمه‌شکستن طبیعی است اما هیچکس ناسزا گفتن را تایید نمی‌کند.

تاج تصریح کرد: اینکه ۴۳ بازیکن بازیکن مشهدی در تیم‌های ملی کشورمان حضور دارند، جای تبریک دارد. در فوتسال، فرش‌آرا خوب کار کرده و جای تشکر دارد که در چنین شرایطی حضور فعالی دارند.

وی با تشکر از مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: صبوریان از اسمش مشخص است که صبور است. ایشان کمک زیادی کرده و انشالله باز هم کمک خواهدکرد.

وی تصریح کرد: به جز آدیداس که به فیفا معرفی کردیم و باید با توجه به قراردادی که داریم باید بپوشیم، در سایر رده‌های سنی از تولید داخلی استفاده می‌کنیم. در حوزه فوتبال با هاکوپیان قرارداد بستیم که کت‌وشلوار تیم‌ها را از این کمپانی داخلی تهیه کنیم.

وی با اشاره به حضور سخندان در تیم داوری ایرانی حاضر در جام جهانی روسیه گفت: هرچند فغانی را بیشتر تهرانی می‌بینیم، اما سخندان را خیلی مشهدی می‌بینیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات