• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی : مردم استان ازخاطراتشان با این تیم قدیمی دفاع می کنند؛نه نام ونشان فردی به نام «ابومسلم».

   |  دوشنبه 24 خرداد 1395

*موضوع توصیه امام جمعه مشهد برای تغییر نام این باشگاه،به دیداری برمی گردد که اهالی ورزش استان در هفته تربیت بدنی با ایشان داشتند. ایشان انتقاداتی مطرح کردند وتوصیه هایی داشتند وبعد از آن هم  آیت ا...«علم الهدی»در هیچ جلسه ای موضوع را دوباره طرح نکردند.البته  قبل از امام جمعه نیز برخی افراد به دلایل تاریخی معتقد بودند که انتخاب نام«ابومسلم»برای تیمی از استان از ابتدا صحیح نبوده است وبعد از اظهارنظر امام جمعه نیز برخی افراد مثل سرمربی همین تیم(فرهاد کاظمی) موافق انتخاب نامی دیگر برای این تیم بود و آیت ا... علم الهدی فقط توصیه کردند وتصمیم گیری برعهده مدیران این باشگاه است.
مردم از خاطراتشان دفاع می کنند
*امروز دیگر شما کسی را پیدا نمی کنید که از نام«ابومسلم»به عنوان سرداری متعلق به1300سال قبل دفاع کند.اگر مردم به این نام دلبسته هستند، به دلیل خاطرات خوبی است که از تیم فوتبال«ابومسلم» در ذهن دارند.باشگاهی که شناسنامه وخاطره فوتبال این منطقه به حساب می آید و آن چه هست نام این تیم فوتبال است که جمعی از بزرگان فوتبال استان وحتی کشور در آن عضویت داشته اند.در واقع،مردم استان ازخاطراتشان با این تیم قدیمی دفاع می کنند؛نه نام ونشان فردی به نام «ابومسلم».
«مشکی» تجلی خاطرات فوتبال
*نام تیم های پرسپولیس واستقلال در مقاطعی عوض شد اما نماد آنها که رنگ آبی وقرمز بود، همواره باقی ماند.اکنون نیز اگر قرار به تغییرنام است باید بدانیم رنگ «مشکی»به عنوان نماد پیراهن تیم فوتبال قدیمی این استان،قابل احترام است وبسیاری از خاطرات فوتبالی می تواند در این رنگ تجلی پیداکند.بنابراین پرچم«مشکی»با هر تغییر نامی در فوتبال استان،پابرجاست وخواهد بود....
پیش بینی اینکه نشست خبری روز گذشته هیئت فوتبال استان، کاملا تحت الشعاع موضوع جنجالی این روزهای فوتبال استان –تصمیم مدیران باشگاه «سیاه جامگان» مبنی بر تغییر نام این باشگاه وتیم - قرار داشته باشد، اصلا دشوار نبود و هنوز لحظات کوتاهی از نشست نگذشته بود که سوال یکی از خبرنگاران، رئیس این هیئت را وارد چالشی قابل پیش بینی کرد.مشروح مهم ترین فرازهای سخنان دیروز رئیس هیئت فوتبال استان را در این نشست،به روایت خبرنگارما با همین مقدمه مختصر از همین جا دنبال کنید...
هیچ نامه رسمی ارسال نشده است
*قانون می گوید هرباشگاه برای ثبت رسمی فعالیت هایش باید ابتدا تاییدیه«کمیسیون ماده 5»اداره کل ورزش وجوانان استان را دریافت کند ؛ راهی که مدیران باشگاه سیاه جامگان –برخلاف مدیران باشگاه «پدیده خراسان»-آن را نپیمودند والبته مدیرکل در شرایط خاصی  و با درنظرگرفتن مصالح ازآن چشم پوشید .
طبیعی است برای «تغییر نام» نیز موضوع حتما باید در این کمیسیون مطرح و تایید شود که باید بگویم این اتفاق نیفتاده وبنابراین هیچ تغییرنامی در این باشگاه مورد تایید نیست و تاکنون حتی هیچ نامه رسمی نیز به هیئت فوتبال استان  در این زمینه ارسال نشده است.
«سیاه جامگان»،«ابومسلم»نیست
*متاسفانه خیلی ها نمی دانند که باشگاه«سیاه جامگان»،باشگاه«ابومسلم»نیست.باشگاه «ابومسلم مشهد» سال ها قبل به دلیل بدهی های سنگین در فوتبال استان«منحل»اعلام و پروانه فعالیت آن لغو شد.تیم وباشگاهی که امروز به نام«سیاه جامگان»فعال است،هویتی جداگانه ومتفاوت با باشگاه«ابومسلم» دارد و وجه اشتراک آن فقط پسوند آن است...

خط قرمزهای تعیین نام
*طبق قوانین،اسامی باشگاه های ورزشی2خط قرمز دارد:نخست آن که«نام خارجی»نباشد ودوم  آنکه نام های  ائمه اطهار(ع) و بزرگان مذهب نباشد.البته در خصوص نام تیم ،به عقیده من باید به سلایق مسئولان تیم وباشگاه هم توجه شود واگرمدیرعاملی دوست دارد نام تیمش رنگ وبوی مذهبی داشته باشد،نباید وی را منع کرد.حتی برخی معتقدند نام تیم نمی تواند نام شهر باشد؛در حالی که به نظرمن اشکال چندانی ندارد واگر کسی نگران جایگاه تیم شهرش در جدول است،باید از تیم شهرش حمایت بیشتری کند تا پایین جدول نباشد!
شهید مطهری درباره«خواجه ربیع» نیز نظرات تند انتقادی دارد
*اگر شهید مطهری  در کتاب هایشان دیدگاه انتقادی به شخصیت«ابومسلم» دارند ومعتقدند وی شخصیت ناموجهی دارد؛ایشان درباره افرادی مثل«خواجه ربیع» یا «خواجه مراد» هم انتقادات مشابه و بسیاری دارند. درحالی که  کمتر انتقادی در این زمینه  با این گستردگی مطرح می شود وباید اقداماتی هم در آن زمینه ها انجام شود، پس باید دیگر دیدگاه های شهید مطهری را نیز مورد توجه قرار دهیم.
وقت کشی برای تغییر نام
*در شرایطی که همه تیم های حاضر در لیگ برتر فوتبال کشور در حال تدارک برای حضور بهتر در مسابقات هستند،متاسفانه مسئولان این باشگاه،وقت وانرژی زیادی برای این تغییر نام هدر داده اند. به نظرمن،در موضوع تغییر نام نیزبحث های غیر فوتبالی در جامعه رایج شده وهرکس در این موضوع اظهارنظر می کند وموضوع به نوعی لوث شده است.
سایر موضوعات
*متولیان فرهنگی،متوجه عظمت ظرفیت فرهنگی ورزش نیستند و در این زمینه غفلت شده است.*3 راهبرد اساسی هیئت فوتبال استان:1-توجه به مسایل فرهنگی‌وانضباطی2-ساماندهی مدارس فوتبال3- حل مشکلات فوتبال شهرستان ها.فقط40مدرسه فوتبال مجاز در استان داریم و والدین باید درباره ثبت نام فرزندانشان در مدارس فوتبال دقت کنند.
*برای حل اختلافات موجود در فوتبال«گناباد» ،نباید احساسی عمل کنیم.طبق قانون وظیفه عزل ونصب روسای هیئت های فوتبال با هیئت استان است وتنها پیشنهاد گزینه باید توسط اداره ورزش وشهرستان باشد.برای بازگشت آرامش به فوتبال گناباد تلاش می کنیم،اما نباید استقلال هیئت های فوتبال شهرستان ها نیز زیر سوال برود.*تاسیس سازمان اقتصادی در فدراسیون می تواند مشکلات مالی هیئت های استانی را کاهش دهد.*ثبت قراردادهای باشگاه ها را از 25خرداد در هیئت آغاز می کنیم که تا14شهریور ادامه دارد.*نباید ثبت قراردادها توسط باشگاه ها به ثانیه های آخرموکول شود.
افتتاح ورزشگاه امام رضا(ع)  شاید با دیدار باشگاهی!
از آنجا که ورزشگاه امام رضا(ع)هنوز برای میزبانی بازی های پرجمعیت،آزمایش نشده است؛ احتمال دارد این ورزشگاه با یک دیدار باشگاهی استان،افتتاح شود که البته همه چیز پس از جلسه سه شنبه با مدیران تربیت بدنی آستان قدس، نهایی می شود.*یکی از آرزوهایم راه اندازی موزه فوتبال استان در یکی از سالن های ورزشگاه امام رضا(ع) است.*بحث بازسازی ورزشگاه تختی مشهد منتفی است وباید به دنبال اجرای طرح قدیم تعامل با شهرداری برای تعریض خیابان وعقب نشینی ورزشگاه برویم.
سخنان دبیر هیئت
دبیرهیئت فوتبال استان نیز در این جلسه مطالب کوتاهی بیان کرد.«حسن نوری» گفت: رای نهایی کمیته انضباطی هیئت درباره وضعیت مالکیت باشگاه«پیام وحدت» تا پایان هفته جاری اعلام می شود.*درآمد پایدار ومستمر نداریم وجز دریافت ورودیه مسابقات داخلی استان وکمک برخی فعالان صنعت هیچ منبع درآمدی نداریم که با این شرایط امکان ارائه خدمات بهتر را نیز نداریم.
درحاشیه
*سرپرست روابط عمومی اداره کل ورزش استان که سابقه ای کاملا فوتبالی دارد ودر گذشته رئیس هیئت فوتبال استان نیز بود،در اظهارنظری جالب گفت:انتخاب نام شهرهایی مقدس برای تیم ها مثل مکه،مدینه،کاظمین یا مشهد ویا قم باید ملاحظاتی داشته باشد ومثال تیم«بارسلونا»(نام شهری در اسپانیا) برای تایید این انتخاب اشتباه است.

منبع : خراسان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic