• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

صبوریان مطرح کرد: خبرهایی از تیم فوتبال جدید با نام ابومسلم/شاید ابومسلم بدهکار دیگر احیا نشود

   |  دوشنبه 27 مرداد 1393

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در هفته آینده تیم جدیدی در لیگ دسته دو فوتبال با پسوندی به نام ابومسلم شكل خواهد گرفت. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، كوروش صبوریان در دومین نشست خبری كه در اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوی  برگزار شد عنوان كرد: همچنان بحث مالكیت ابومسلم وجود دارد كه این مساله را به قوه قضائیه سپرده‌ایم و باید مباحث حقوقی آن پیگیری شود. وی ادامه داد: در همین خصوص فراخوانی داده شده تا هر كس كه مدعی مالكیت است و یا طلبی از تیم ابومسلم دارد به دادگستری مراجعه كرده تا مسیر قانونی آن طی شود و در صورتی كه كسی در این مدت مراجعه نكند دیگر هیچ حقی نخواهد داشت....

وی با بیان این كه گزینه‌هایی برای واگذاری تیم به صورت مدیریت پیمان مراجعه كرده‌اند تصریح كرد: متاسفانه تمام كسانی كه در این زمینه مدعی بودند و یا علاقه‌ای نشان داده بودند زمانی كه به پای میز مذاكره آمدند، جا زدند و در حال حاضر هیچ كسی نیست كه بخواهد ابومسلم را با چنین شرایطی پذیرا باشد و این درحالی است كه ما گفته‌ایم در این مسیر آن‌ها را تنها نخواهیم  گذاشت.

صبوریان همچنین با اشاره به اینكه یك تیم جدید به خراسان رضوی اضافه خواهد شد، گفت: قول‌های مساعدی در خصوص گرفتن یك تیم دسته در دسته 2 از فدراسیون داده شده است که اسپانسر آن نیز كه خارج از استان است، مشخص شده و احتمال دارد نام ابومسلم نیز در این تیم استفاده شود.

وی خاطر نشان كرد: تا پایان این هفته كار این تیم قطعی شده و آن را اعلام خواهیم كرد كه قرار است با چه مشخصات و نامی در لیگ حضور یابد. هیات مدیره این تیم نیز نام‌آشنا خواهد بود و كادری كه قرار است در آن حضور داشته باشد از میان پیشكسوتان و تمام كسانی كه برای فوتبال استان زحمت كشیده‌اند نیز حضور خواهند داشت ولی این موضوع كه این تیم تركیبی از پیشكسوتان ابومسلم باشد صحت ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اینكه آیا از این پس دو تیم با نام ابومسلم خواهیم داشت یا خیر گفت: چنین چیزی وجود ندارد یک ابومسلم با نام ابومسلم خراسان رضوی در حال حاضر پرونده‌اش باز است و در مراجع قانونی در حال پیگیری است تا تكلیف مالكیت آن مشخص شود و براساس جرائم ثبت شده در كمیته انضباطی، میزان بدهی آن مشخص می‌شود.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی افزود: ولی در حال حاضر قرار است یك امتیاز جدید گرفته شود و با تركیب جدید مشابه نام ابومسلم در كنار این تیم وجود داشته باشد.

صبوریان كه در این خصوص با مخالفت‌ برخی از خبرنگاران و اینكه چرا هزینه‌ و تلاشی برای احیای ابومسلم اول انجام نمی‌شود، روبرو شد گفت: از كجا می‌دانید این ابومسلم می‌ماند و با وجود چنین شرایطی كه هیچ كسی مدیریت پیمان آن را نیز تا این لحظه بر عهده نگرفته نمی‌توان خیلی امیدوار بود ولی به هر حال ما نیز ناامید نشده و تلاش خود را تا آخرین لحظه انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را برای احیای ابومسلم خواهیم كرد ولی تا این لحظه هر كسی كه آمده است یا گفته كه نمی‌تواند با این شرایط كار كند و یا مالكیت را خواسته و یا اعلام كرده است كه با بدهی‌ها هیچ كاری ندارد.

وی خاطر نشان كرد: به هر حال بدهی‌های در كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ثبت شده است كه باید پرداخت شود كه ما نیز عنوان كردیم در این مسیر به آن‌ها كمك خواهیم كرد و می‌توان بدهی‌های ابومسلم را مدیریت كرد ولی كسی این موضوع را قبول نكرد و كسی ورود پیدا نمی‌كند. البته جالب است که چرا كسانی كه می‌گویند مالك این تیم هستیم وارد این موضوع نمی‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال كه در خراسان رضوی دیگر جایی برای تیم جدید فوتبال وجود ندارد، عنوان كرد: این حرف را قبول ندارم پتانسیل خوبی در ورزش استان وجود دارد و زمانی كه یك اسپانسر جلو می‌آید و عنوان می‌كند كه تنها در یك رشته خاص قصد سرمایه‌گذاری دارد ما نمی‌توانیم بگوییم ورود پیدا نكند و وظیفه ما حمایت از آن‌هاست.

وی افزود: ما نمی‌توانیم برای حامیان مالی تعیین و تكلیف كنیم ولی می‌توانیم این موضوع را مدیریت كرده تا قانونی و در ساختار مناسب فعالیت خود را ادامه دهد زیرا اعتقاد داریم اگر نظارت به درستی انجام شود مشكلی پیش نخواهد آمد.

صبوریان همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص باشگاه ثامن‌الحجج (ع) سبزوار اظهار كرد: تمام پتانسیل ما روی حمایت از حامیان است و در این زمینه نیز مذاكرات مختلفی با مسئولین وزارت و مدیران باشگاه صورت گرفته كه باز هم این موضوع پیگیری خواهد شد تا رای كمیته را تعدیل كنیم.

وی ادامه داد: دوست داریم باشگاه ثامن همچون گذشته در مسیر ورزش حضور داشته باشد كه دكتر میرعلی بر چنین موضوعی همچنان تاكید دارد زیرا اعتقاد دارم این باشگاه به صورت دلی در ورزش حضور دارد.

وی همچنین در خصوص هیات بسكتبال نیز گفت: حدود 3 تا 6 ماه زمان قانونی سرپرست هیات جهت برگزاری مجمع است و با توجه به وضعیت بسكتبال استان حتما توجه خاصی بر روی برگزاری انتخابات این هیات خواهیم داشت.

وی اظهار كرد: از این پس نظارت بر هیات‌ها بیش از پیش خواهد بود و بازی‌های میدانی از هیات‌های ورزشی انجام خواهیم داد زیرا افرادی در بعضی از هیات‌ها حضور دارند كه از نظر قانونی نباید باشند و مشكل ایجاد می‌كنند و مباحث دیگر از جمله داشتن برنامه و وجود نظم و قانون نیز بررسی خواهند شد.

وی با بیان این كه در برگزاری مجامع تعلل نخواهیم كرد یادآور شد: در صورتی كه فدراسیون‌ها جهت برگزاری مجامع همكاری نكردند از مراجع بالاتر وارد خواهیم شد. ولی در همینجا اعلام می‌كنم اگر كسی با تفكر این كه اداره كل ورزش و جوانان بودجه هیات را تامین می‌كند، در بحث ریاست و یا سرپرستی هیات وارد شده یا تصمیم به ورود دارد، استعفاء بدهد و یا ورود پیدا نكند زیرا باید رئیس هیات حامیان مالی برای حمایت از ورزش خود جذب كند.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پاسخ به سوالی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام استان نیز گفت: از سوی وزارت اعلام شده است كه پروژه‌های نیمه تمام بالای 80 درصد را برای تخصیص بودجه معرفی کنیم كه در استان تنها یك استخر با این شرایط وجود دارد و بقیه پروژه‌ها زیر 50 درصد است.

وی افزود: قرار است پروژه‌های زیر 50 درصد به بخش خصوصی واگذار شود و به صورت مشاركتی ساخته شود كه در این زمینه استادیوم 15هزار نفری نیشابور و سالن 5000 نفری سبزوار در حال فروش هستند و سالن مهران نیز قرار است به صورت مشاركتی با باشگاه میزان ترمیم شود.

وی با اشاره به پروژه‌ سعد‌آباد نیز گفت: این طرحی است كه با شهرداری باید همكاری شود به طوری كه باید در خصوص تعریض خیابان با شهرداری مذاكره كنیم. همچنین در مورد تكمیل پروژه‌های نیمه تمام ما پذیرای خیرین نیز هستیم كه به خیرین در این خصوص وام‌هایی نیز داده خواهد شد.

صبوریان با بیان این كه حدود 80 پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد، یادآور شد: سالن چند منظوره‌ای كه در مجموع ثامن‌الائمه(ع) مشهد قرار دارد زیرا نظر شركت توسعه و تجهیز در حال تكمیل است و با توجه به دستور و خواسته وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تكمیل و افتتاح این پروژه نزدیك به 6 تا 7 میلیارد اعتبار نیاز دارد كه قرار است تا پایان سال افتتاح شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد پرداختن به برخی از هیات‌های ورزشی كه به عملكرد آن انتقاداتی می‌شود همچون هیات والیبال استان گفت: اولویت ما تعیین سرپرست برای هیات‌های بدون مسئول و نیز برگزاری مجمع برای دیگر هیات‌هایی است كه با سرپرست اداره می شوند و موضوع پرداختن به هیاتی همچون والیبال در اولویت ما نیست ولی تا پایان شهریور سعی خواهیم كرد وضعیت و مشكل هیات‌های ورزشی را حل كنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر پرداختن بیشتر به ورزش همگانی گفت: با این موضوع موافقم باید ورزش همگانی سرلوحه برنامه‌های ما باشد زیرا معتقدم اگر بانوان و مادر خانواده ورزش كند بقیه افراد خانواده نیز پایدارتر و موفق‌تر در ورزش حاضر می‌شوند و امیدواریم بتوانیم راهكارهایی برای ایجاد زمینه گسترش ورزش همگانی ایجاد كنیم.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به مركز علمی كاربردی اداره ورزش و جوانان و ریاست آن گفت: این مركز رئیس ندارد و هاشمی جواهری به عنوان مدیركل وقت مدیریت آن را بر عهده گرفته بود و در این خصوص هیچ حكمی صادر نشده بود و با توجه به تغییر مدیریت من در حكم یك ماه مدیریت آن را بر عهده گرفتم.

وی افزود: من نیز نمی‌توانم در این مركز به مدیریت ادامه دهم زیرا باید تمام وقت باشم به همین دلیل با دو تن از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه صحبت شده است و در هفته‌های آینده رئیس مركز اعلام خواهد شد.

صبوریان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر مبنی بر گزینه داشتن اداره كل ورزش و جوانان در انتخابات هیات فوتبال  اظهار كرد: در انتخابات فوتبال گزینه و رای خواهیم داشت. در حال حاضر من بر روی یكی از گزینه‌ها به نتیجه رسیدم. البته باز هم باید صبر كنیم تا نامزدها روند تعیین صلاحیت را پشت سر بگذارند.

وی ادامه داد: ظرف ده روز آینده روند تعیین صلاحیت نامزدهای جدید باید طی شود و مجمع انتخاب رئیس هیات استان نیز تا پایان شهریور ماه باید برگزار شده باشد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تجدید ثبت‌نام هیات بسكتبال استان گفت: حدود 20 ماه سرپرستی هیات بر عهده دكتر معرفتی بوده كه در این مدت یك بار ثبت‌نام نیز انجام شده ولی تعیین سرپرست جدید با هدف برگزاری هرچه سریعتر مجمع انجام شده كه البته این موضوع بستگی به نظر فدراسیون نیز دارد كه از نظر ما برگزاری مجدد مشكلی نداشته و افراد توانمندی دیگری نیز وجود دارند كه می‌توانند در انتخابات حاضر شوند.

وی خاطر نشان كرد: در چند هیات كلیدی نمی‌خواهیم عجله كنیم و می‌خواهیم با دقت و حساسیت بیشتری این موضوع را ادامه دهیم و در خصوص هیات كشتی بامشكی فعالیت راضی کننده داشته و در حال حاضر نیز در حال انجام كار خود است.

صبوریان در خصوص هیات وزنه‌برداری نیز گفت: طی امروز و فردا گزینه سرپرستی هیات اعلام خواهد شد و سعی خواهیم كرد با انتخاب شایسته این هیات از حالت ركود خود خارج شود زیرا اگر رئیس پیشین آن استعفاء هم نمی‌داد هیچ تفاوتی با امروز نداشت.

در این نشست همچنین خبر ارتقاء بخش امور بانوان به معاونت بانوان در اداره ورزش و جوانان داده شد  و در همین خصوص فهمیه سروری به عنوان معاون ورزش بانوان عنوان كرد: تمام تلاش ما احیای جایگاه و ساختار ورزش بانوان است كه این اتفاق در حال افتادن است.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسات خوبی با نواب روسای هیات‌ها برگزار گردید و با سركشی‌های مستمر و ارتباطاتی كه نزدیكتر سعی در بهبود ورزش بانوان در هیات‌های ورزشی خواهیم داشت.

سروری همچنین از احیای مسابقات قهرمانی استان به عنوان یكی از ا هداف این معاونت نام برد و گفت: متاسفانه مسابقات قهرمانی استان در حوزه بانوان به فراموشی سپرده شده بود كه قرار است در ده رشته ورزشی برنامه اجرا شود تا برگزیدگان این مسابقات به مسابقات كشوری اعزام شوند.

 • پنجشنبه 30 مرداد 1393 03:48 ب.ظ
  آقای صبوریان واقعا خبرهای خوشی که میگفتی در راه هست همینا بود؟؟؟؟
  اینکه ابومسلم دیگه نابود شد؟؟آره؟؟؟
  مرسی از این خبر خوش
  لطف کنید دیگه ازین خبرای خوش ندید و بذارید ما هوادارای ابومسلم با یاد ابومسلم بسوزیم و بسازیم...
  ابومسلمی که به پرسپولیس 4 تا زد ابومسلمی که یه زمانی همه ازش میترسیدن...
  اما الان هیچکس به فکرش نیست و هرکی که میگه ما در تلاشیم برای احیای ابومسلم داره تظاهر میکنه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات