• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

اولین نشست خبری مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی؛ احیای ابومسلم، حضور بانوان مشهدی در ورزشگاه‌ها و انتخابات هیات‌های ورزشی

   |  چهارشنبه 21 خرداد 1393

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان كرد: خادم در كنار موضوع استقلال و پرسپولیس پیگیر وضعیت ابومسلم نیز است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، امروز 20 خرداد ماه اولین نشست خبری مدیركل جدید ورزش و جوانان خراسان رضوی پس از سه ماه از روی كارآمدن وی برگزار شد و كوروش صبوریان به سوالات خبرنگاران پیرامون ورزش استان پاسخ داد. وی در خصوص وضعیت تیم فوتبال ابومسلم تصریح كرد: متاسفانه باشگاه ابومسلم دچار چالش‌های زیادی شد و در همین بین این تیم فوتبال به لیگ دسته دو سقوط كرد و این موضوع كار را برای آن سخت‌تر كرد اما در این مدت در جلسات متعددی كه با وزارت خانه نیز داشتیم به این نتیجه رسیدیم استان خراسان باید این كار را جلو ببرد....

وی ادامه داد: جلساتی نیز با دادستان برگزار شد و قرار است طی فراخوانی از سوی دادستان به عنوان مدعی‌العموم تمامی كسانی كه ادعای مالكیت می‌كنند و یا طلبكار هستند به این مرجع قضایی مراجعه كرده و درخواست خود را عنوان كنند.

صبوریان افزود: اداره كل نیز در این بین موظف است مدیریت تیم را به پیمان دهد و فردی حقیقی و یا حقوقی بعد از طی كردن تشریفات قانونی و اخذ ضمانت‌های لازم مدیریت تیم را برعهده بگیرد ولی بحث مالكیت آن باید از سوی قوه قضائیه پیگیری شود كه مطمئن هستیم از این طریق به نتیجه قطعی خواهیم رسید.

متقاضیان ورود به بحث ابومسلم جلو بیایند

وی خاطر نشان كرد: در حال حاضر نیز برای مشخص شدن وضعیت ابومسلم منتظر ورود افراد متقاضی هستیم تا كارهای قانونی آن انجام شود، تا به حال چندین گروه اعلام آمادگی و علاقه‌مندی كردند که در صورت تائید صلاحیت، امیدوارم وضعیت مدیریت این تیم مشخص شود.

وی یادآور شد: خیلی از امور دیگر در دست ما نیست و باید از طریق قوه قضائیه حل شود؛ اداره كل نیز متولی این تیم نیست ولی پیگیر برنامه‌های آن هستیم به طوری كه علیرضا خادم معاون وزیر ورزش و جوانان به شدت پیگیر این تیم بوده و هر هفته  وضعیت آن را از من جویا می‌شود.

صبوریان همچنین خاطر نشان كرد: با این توجه‌ای كه به ابومسلم می‌شود مطمئن هستیم این تیم به نتیجه خوبی خواهد رسید، خادم نیز به زودی به استان خراسان رضوی خواهد آمد تا بحث ابومسلم را از نزدیك مدیریت كرده و به نتیجه برساند و تكلیف فصل آینده نیز مشخص شود.

بیشترین میزان واگذاری به بخش خصوصی را داشته‌ایم

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به قول‌های خود در زمان معارفه اظهار كرد: یكی از اولویت‌های ما در ابتدای برنامه‌ها، تشویق و ترغیب بخش خصوصی برای ورود به ورزش استان بود كه برای این حضور منتظر دستورالعمل از سوی وزارت‌خانه بودیم و خوشبختانه این اتفاق افتاد و واگذاری اماكن ورزشی  به بخش خصوصی را در ابتدای سال آغاز کردیم.

وی افزود: البته تا قبل از آمدن دستورالعمل وارد كار شده بودیم به طوری كه استادیوم 5 هزار نفری سبزوار كه باشگاه فرهنگی ورزشی ثامن‌الحجج(ع) سبزوار تقاضای خرید آن را داشت پیش بردیم، همچنین استادیوم نیشابور نیز به بخش خصوصی سپرده شد، استادیوم فوتبال ثامن‌الائمه مشهد نیز که باشگاه پدیده خواستار تجهیز و تكمیل آن بود نامه‌های آن زده شده و منتظر ادامه مسیر هستیم و نیز درخواست باشگاه میزان برای تجهیز سالن مهران با بهترین امكانات را داشتیم که آن نیز در حال پیگری است.

وی ادامه داد: همچنین بحث استادیوم تختی در میان بود كه قرار است با همكاری شهرداری تغییراتی صورت گیرد و با تعریض شدن خیابان، مغازه‌های تجاری ساخته شود و طبقه بالا آن، هیات‌های ورزشی دایر شوند؛ سالن باستانی به نام باشگاه شهدا نیز استارت کار آن خورده است و قرار است آن نیز با همكاری شهرداری تكمیل شود و یك مركز اقامتی نیز در كنار آن ساخته شود.

صبوریان در این خصوص تصریح كرد: هیچ استانی تا به این اندازه در خصوص واگذاری به بخش خصوصی در بحث ورزش فعالیت نكرده كه امیدواریم سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در ورزش اتفاق بیفتد.

وی همچنین با اشاره به بحث شورای عالی ورزش استان عنوان كرد: به دنبال آن هستیم تا جلسه‌ای با استاندار خراسان رضوی داشته باشیم تا شرح وظایف دستگاه‌های ذیربط طی آن مشخص شود كه فكر می‌كنم این جلسه در تیرماه برگزار خواهد شد.

با فدراسیون‌ها به تعامل رسیدیم

وی همچنین گفت: تعامل با فدراسیون‌ها نیز یكی دیگر از برنامه‌های ما در ابتدای شروع فعالیت در اداره كل ورزش و جوانان استان بود كه خوشبختانه در حال حاضر تعامل كامل با تمامی فدراسیون ها اتفاق افتاده است این درحالی است كه پیش از این، نوعی درگیری بین اداره كل ورزش و جوانان و برخی فدراسیون‌ها وجود داشت كه ما توانستیم به توافق خوبی برسیم تا دراین میان ورزشكاران آسیب نبینند.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: در همین راستا تعامل خوبی با مدیران ستاد و وزارت‌خانه صورت گرفت به طوری كه در حال حاضر درب اتاق آنها به روی ما باز است و می‌توانیم از این طریق درخواست‌ها اعتبارات و امكانات خود را پیگیری كنیم و شرایط بهتری رقم بخورد.

وی به تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی استان اشاره كرد و گفت: تا این لحظه توانستیم اختلاف نظر همیشگی اداره كل ورزش و اموزش و پرورش را از بین ببریم و به تعامل خوبی برسیم البته در دوره قبل این رابطه بهتر شده بود ولی در سطح عملیاتی اجرا نشد؛ همچنین طی جلسه‌ای كه رئیس آموزش و پرورش استان، معاون تربیت بدنی و سلامت این نهاد و نیز مدیر تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد حضور داشتند به این نتیجه رسیدیم تا به مقوله ورزش به صورت بخشی نگاه نكرده و همه دستگاه‌ها از یكدیگر استفاده كنند و در برگزاری برنامه‌ها هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.

وی همچنین در خصوص حوزه جوانان نیز اظهار كرد: سعی كردیم در حوزه جوانان پررونق‌تر ظاهر شویم و از سرمایه‌های موجود استفاده كنیم، متاسفانه ورزش و جوانان هنوز با یكدیگر ارتباط خوبی برقرار نكردند ولی جوانان نیز جزئی از خانواده‌ای ما هستند به طوری كه باید از سمن‌های جوانان و پتانسیل‌ آنها حتی در مسیر ورزش استفاده كنند البته در بحث جوانان اقدامات خوبی صورت گرفته و تنها در بحث اطلاع رسانی مشکل داشته‌ایم که این مشکل به زودی حل خواهد شد.

در هیچ هیاتی نظر بر روی شخص خاصی نداریم

وی در خصوص ثبت نام مجدد در برخی هیات‌های ورزشی استان گفت: به اعتقاد من نامزدهای پیشین نباید از ثبت‌نام مجدد ناراحت شوند ما به همه احترام می‌گذاریم ولی یك جا باید عدالت رعایت شود در هیچ هیاتی نظر بر روی شخص خاصی نداریم و سعی می‌كنیم نداشته باشیم ولی هر كس كه برنامه‌اش قوی‌تر خواهد بود مسلما ما نیز به وی رای خواهیم داد.

صبوریان در خصوص خانه بسكتبال استان نیز گفت: این سالن به ورزش استان و بسكتبال متعلق است و از مدیریت آنجا خواستیم تا نظارت بیشتری برآن شود و از آنها خواستیم در راستای اهداف ورزش استان حركت كنند و به اعتقاد من نگرانی وجود ندارد زیرا هیات مشهد نیز جزئی از ورزش استان است و فرقی نمی‌كند كدام یك متولی این سالن باشد.

صبوریان در خصوص ورزش كشتی با چوخه به عنوان یك ورزش محلی استان عنوان كرد: در خصوص این رشته تعاملات خوبی با فدراسیون ورزش‌های بومی محلی صورت گرفته است با توجه به اینكه بزرگترین گود كشتی با چوخه در اسفراین وجود دارد واین شهرستان بخشی از استان خراسان شمالی است ما نمی‌توانستیم مانور زیادی بر روی آن دهیم ولی برنامه خوبی برای بهبود این قضیه داریم.

وی یادآور شد: طی بازدیدی كه صورت گرفت ده میلیون تومان از سوی شعبانی معاون وزیر و 40 میلیون تومان از سوی استانداری خراسان رضوی به كشتی چوخه تعلق گرفت تا صرف گود كشتی با چوخه رهورد شود.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان تاثیر گذاری اسپانسرهای ورزشی در دو هیات هندبال و فوتبال گفت: پدیده اسپانسر فوتبال استان نیست بلكه یك باشگاه است و نقش تاثیرگذار خاصی در برگزاری مجمع انتخاب رئیسه هیات فوتبال خراسان رضوی نخواهد داشت ولی به عنوان یك باشگاه كه در لیگ برتر  تیم دارد می‌تواند نقش زیادی داشته باشد و حتی از یك كاندیدای خاص حمایت كند و از این طریق دیگر اعضای مجمع تاثیر گذار باشد.

صبوریان تاکید کرد: به طور قطع محمود قربانیار سرپرست این هیات، کاندیدا نخواهد شد.

نظر میرعلی در مجمع انتخابات هیات هندبال تاثیرگذار است

وی ادامه داد: ولی بحث ثامن‌الحجج(ع) سبزوار  متفاوت است زیرا این باشگاه اسپانسر ورزش استان بوده و حدود 20 رشته ورزشی را زیر پوشش خود دارد طبیعی است كه چنین اسپانسری برای ما ارزشمند است و قطعا باید به نظر آن‌ها نیز احترام گذاشت و نظر آنها نیز جویا شد به همین دلیل در خصوص انتخابات هیات هندبال استان نیز حتما نظر دکتر میرعلی را خواهیم پرسید.

وی در خصوص هیات والیبال استان نیز خاطر نشان كرد: والیبال در حال حاضر به راه خود ادامه می‌دهد و از این بابت مشكلی نداریم میزان نیز كار خود را در حال پیگیری است و اولویت ما در ورزش استان والیبال نیست در كنار آن باید به وضعیت دیگر هیات‌ها نیز بپرداریم.

صبوریان در خصوص شهرستان‌های استان نیز خاطر نشان كرد: نوع نگاه ما ستادی است و تغییراتی را از همین ناحیه شروع كرده‌ایم در سمیناری كه چندی بیش برگزار شد تكالیفی را به شهرستان‌های استان واگذار كردیم و قطعا هر سه ماه یك بار ارزیابی دقیقی از فعالیت‌های آنها صورت خواهد گرفت كه براساس همین ارزیابی می‌توانیم به شهرستان‌ها امكانات دهیم و یا تغییری در مدیریت آنها اعمال كنیم.

باید زیرساخت‌های لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مهیا شود

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پاسخ به سوال در خصوص ایجاد شرایطی برای حضور بانوان استان در سالن‌های ورزشی و مسابقات گفت: با توجه به این كه مشهد یك شهر مذهبی است با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستیم و باید مسایل خاصی را در نظر بگیریم ولی با توجه به دیدگاه وزارت و توجه  بیشتر به توسعه ورزش بانوان باید به این مقوله توجه بیشتری كرد.

وی افزود: در همین راستا بازگشت و احیای سیستم ورزش بانوان در چارت سازمانی با دستور وزارت اعمال خواهد شد و معاونت بانوان دوباره باز گردانده می شوند. ولی باید توجه كرد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها دارای ظرافت‌های خاصی است كه باید بخشی از آن از طریق ساختاری آماده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما در سالن‌های ورزشی ساختار لازم را نداریم تا مسیر رفت و آمد و محل تماشای مسابقات ویژه بانوان در آن وجود داشته باشد و باید از ابتدای طراحی  ساختار یك مجموعه ورزشی به آن توجه شود در كنار این موضوع نظر مسئولین استانی نیز مهم است كه اجازه چنین كاری را به ما بدهند كه به اعتقاد من پروسه‌ای زمان‌بر است ولی با این حال ما تلاش خودمان را خواهیم كرد.

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی  در خصوص نظارت بر باشگاه‌های غیر مجاز و متخلف نیز عنوان كرد: بحث باشگاه‌ها و نظارت بر آن بسیار گسترده است كه به تنهایی نمی‌توان از پس آن برامد ولی در همین راستا نشست‌های خوبی با نیروی انتظامی، سپاه، قوه قضائیه و سیستم اطلاعاتی استان صورت گرفت كه در نهایت منجر به این شد تا تمام دستگاه ها در بحث نظارت بر باشگاه‌ها نقش داشته باشند به طوری كه بیش از این هر نهاد به صورت جداگانه این وظیفه را برعهده داشت.

صبوریان در پاسخ به سوالی در خصوص اعتبارات پروژه‌های عمرانی ورزشی  گفت: با توجه به معضلی كه در خصوص اعتبارات پروژه‌های عمرانی وجود دارد طبق دستورالعمل آمده پروژه‌های بالای 80 درصد امسال تكمیل خواهند شد پروژه‌های بالای 50 درصد نیز باید لیست آن با مشخص شدن اولویت به تهران فرستاده شود تا از سوی وزارت تشخیص لازم برای تكمیل  هر یك از این پروژه‌ها داده شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 80 پروژه نیمه تمام با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان در استان وجود دارد.

وی درخصوص جشنواره بین المللی امام رضا(ع) نیز اظهار كرد: این جشواره به قوت خود ادامه دارد و همچنان به آن پایبند هستیم  و امسال نیز به رغم مشكلات  پررنگ‌تر از سالهای قبل به آن خواهیم پرداخت و قرار است وزارت نیز  به همراه داوری رئیس فدراسیون و دومیدانی  به آن ورود پیدا كنند و قرار است جشنواره از حالت استانی خارج شود.

رای دادگاه تجدید نظر به نفع نیکویی صادر شد

مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین در پاسخ به وضعیت پیست سواركاری ثامن الائمه مشهد و اختلاف نیكوئی بر سر آن گفت: رای دادگاه بدوی  به نفع اداره كل صادر شد ولی در دادگاه تجدید نظر حكم به نفع نكوئی صادر شد و این رای  قطعی است  شب گذشته در این خصوص جلسه‌ای با نكوئی داشتیم و براساس دستورالعمل جدید قرار است وی نیز به عنوان یك متقاضی به ماجرا ورود پیدا كند و در صورت طی كردن مراحل برای مشاركت پیست را تحویل بگیرد.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی:
نظر رییس فدراسیون بسکتبال درخصوص صعود طرح مسکن ثامن مثبت است

هوشنگ ولی‌‌پور، معاون ورزشی مدیر كل ورزش و جوانان نیز  در این نشست خبری در خصوص هیات‌های ورزشی استان گفت: در گذشته فاصله‌ای بین اداره كل ورزش و جوانان و بعضی از هیات‌ها افتاده بود كه سعی كردیم در این مدت این فاصله را كم كنیم و هیات‌ها و اعضای آن را  برای همكاری وهمیاری بیشتر ترغیب كنیم.

وی در خصوص هیات بسكتبال استان گفت: بیش از یك سال از مشخض شدن سرپرست این هیات می‌گذشت كه تا حدودی روبه رشد نیز بود ولی یك مقدار مشغله كاری دكتر معرفتی باعث شد تا بحث ثبت‌نام مجدد را برای افراد علاقه‌مند بگذاریم و افرادی كه موفق به ثبت‌نام نشده بودند می‌توانند در این ثبت‌نام شركت كنند.

ولی پور درخصوص تیم طرح مسكن ثامن و صعود آن به لیگ برتر نیز تصریح كرد: 17 بازیكن خراسانی در لیگ دسته یك  وجود دارد و این رشته یكی از رشته های خوب ورزشی استان است سالها جای یك لیگ تیم برتری در بسكتبال استان خالی بود كه خوشبختانه طرح مسكن ثامن این مشكل را حل خواهد كرد.

وی افزود: از مشحون رئیس فدراسیون بسكتبال در این موضوع توجه ویژه داشته باشد كه وی نیز عنوان كرد علاقه مند به حضور یك تیم خراسانی در لیگ برتر است و به توانایی او را مالك این تیم اعتماد دارد ولی باید كمی صبر و حوصله در پیش گرفت و فضا را با یك سری اخبار متشنج نكنیم.

ولی‌پور در خصوص ورزشكاران و ملی‌پوشان شهرستانی عنوان كرد: حمایت از ورزشكاران به صورت گل‌خانه‌ای ادامه خواهد داشت به طوری كه چندی پیش تختیان دونده تربت‌حیدریه استان به دلیل تامین نشدن بودجه از سوی  فدراسیون برای حضور در اردوی لهستان به مشكل برخورده بود كه  با مذاكراتی كه صورت گرفت باشگاه میزان تمامی هزینه‌های وی را در طول اردو برعهده گرفتند.

وی خاطر نشان كرد: من هر هفته وضعیت قهرمانان استان را پرس و جو می‌كنم در حال حاضر 79 ملی‌پوش در اردوهای تیم ملی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و پاراآسیایی حضور دارم كه برای قهرمانان برنامه ویژه‌ای خواهیم داشت.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات