• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

خداداد عزیزی: در جلسه دیروز، مسئولان وزارت ورزش اذعان کردند که مدیرکل استان خطا کرده و کار او اشتباه بوده است!

   |  سه شنبه 2 مهر 1392

خداداد عزیزی گفت: برای احقاق حق ابومسلم و مردم شهر مشهد به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا شکایت خواهم کرد. خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: مدت‌هاست که بحث ابومسلم را پیگیری می‌کنم و دیگر از این موضوع خسته شدم، اما به راحتی حق هواداران مشهدی را ضایع می‌کنند. 3 سال است که این باشگاه ابومسلم توسط بخش خصوصی اداره می‌شود آن وقت روز گذشته در جلسه‌ای که در کمیسیون ماده 5 وزارت ورزش تشکیل شد این باشگاه را به صورت غیرقانونی به مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی واگذار کردند چرا که تنها او اعلام کرده همه جوانب مربوط به این تیم را قبول می‌کنم....

وی افزود: وقتی در برنامه 90 بیش از 70 درصد مردم به وجود مشکلات داوری در فوتبال ایران رای می‌دهند، نگاه مردم به وضعیت فوتبال مشخص است، اما من فکر می‌کنم نظر مردم در ورزش ما مهم نیست و اینکه آنها چه می‌گویند شنیده نمی‌شود.

بازیکن پیشین تیم ملی تاکید کرد: کسی در این میان نمی‌پرسد که مردم چه می‌شوند و چرا مدیرکل استان خراسان رضوی می‌خواهد تیم را براساس رفاقت به کسی که پول ندارد واگذار کند. وزارت ورزش هم می‌گوید چون همه مسئولیت‌ها را قبول کرده‌اند این باشگاه را به آنها واگذار می‌کنیم. برای من جالب است که در جلسه روز دوشنبه مسئولان وزارت ورزش اذعان کردند مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی خطا کرده و کار او اشتباه بوده اما باز هم برخلاف قانون تیم را به خود این اداره‌کل واگذار کردند. 

عزیزی ادامه داد: در این جلسه رسولی نژاد رئیس کمیته ماده 5 وزارت ورزش و جوانان، جواهری مدیرکل ورزش و جوانان استان، چمنیان سرمربی موردنظر آقایان برای این تیم و وفایی حضور داشتند و برای من بسیار جالب بود که در نهایت تصمیم غیرقانونی گرفته شد. سوال من از صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش این است که چرا زیرمجموعه او غیرقانونی عمل می‌کند؟ مگر این کمیسیون اجازه دارد باشگاهی را از مالک خصوصی آن گرفته و به بخش دولتی واگذار کند؟ مانند آن است که این کمیسیون بگوید سعید آذری صلاحیت مدیریت باشگاه ذوب‌آهن را ندارد و بعد باشگاه را از مجموعه ذوب‌آهن بگیرد و به اداره‌کل ورزش اصفهان واگذار کند.

وی تصریح کرد: با این شرایط مشخص است که صالحی امیری اصلا خبر ندارد در ورزش ما چه می‌گذرد و زیرمجموعه‌های او چه کارهای غیرقانونی انجام می‌دهند اما من کوتاه نخواهم آمد به وفایی هم گفتم که مجموعه او باید به AFC و فیفا شکایت کنند و بی‌تردید خود من هم اکنون که تا اینجا پیش آمده‌ام حتما به این نهادها شکایت خواهم کرد. مستندات خود را ترجمه و برای آنها ارسال می‌کنیم چرا که وزارت ورزش به عنوان نماینده دولت حق دخالت در ورزش را ندارد. 

عزیزی گفت: رئیس اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به خاطر خودش و دوستانش با ابومسلم بازی می‌کند و تنها برای آنکه قدرت‌نمایی کند می‌خواهد این تیم را به کسانی واگذار کند که یک ریال هم پول ندارند. از یک ماه پیش بود که اداره کل ورزش خراسان این بحث را پیش کشید و ما آن را به فدراسیون فوتبال ارجاع دادیم که فدراسیون تا زمان تعیین تکلیف مالکیت اداره باشگاه را به وفایی و مجموعه خصوصی او سپرد. با این حال کمیسیون ماده 5 روز گذشته به صورت شفاهی اعلام کرد این باشگاه را به اداره کل ورزش و جوانان واگذار خواهد کرد و به وفایی هم گفتند که اگر معترض است به مراجع قضایی شکایت کند.

سرمربی پیشین تیم ابومسلم افزود: 3 سال پیش زمانی که ابومسلم روی زمین مانده بود و کسی اداره آن را قبول نمی‌کرد وفایی با 800 میلیون این تیم را از تعلیق درآورد و در این 3 سال 11،5 میلیارد برای ابومسلم هزینه کرده و آن وقت آقایان در وزارت ورزش به راحتی می‌گویند شما که مالک نبودید نباید برای این باشگاه هزینه می‌کردید. گویا قرار است هر چند وقت یک بار تیم را به کسی واگذار کنند و در نهایت به او بگویند بی‌خود کردی که برای اداره باشگاه هزینه کرده‌ای.

وی گفت: باز هم تاکید می‌کنم دخالت وزارت ورزش در این موضوع خلاف قوانین AFC بوده و ما در این زمینه به AFC شکایت خواهیم کرد. متاسفانه فدراسیون فوتبال ما نیز مستقل نیست، نهادی که هیچ قدرتی نمی‌تواند رئیس آن را عوض کند در اینجا نمی‌تواند از حق ما دفاع کند و به دلیل عدم استقلال فدراسیون باید این بحث به کمیسیون ماده 5 وزارت ورزش برود و آن وقت هم چنین تصمیم غیرقانونی گرفته شود.

خداداد عزیزی در ادامه گفت‌وگو با تسنیم تاکید کرد: وقتی کار غیرقانونی به این شکل و در مقابل چشمان ما صورت می‌گیرد دیگر نباید انتظار داشته باشیم در بحث داوری و به عنوان نمونه مشکلی که میان پرسپولیس و محسن قهرمانی پیش آمد به جایی برسیم چرا که درباره قهرمانی مدارک و مستنداتی وجود ندارد اما در مورد ابومسلم مقابل چشمان ما و در وزارت ورزش کار غیرقانونی انجام شده است. 

وی اضافه کرد: من هم معتقدم قهرمانی در بازی سپاهان - پرسپولیس اشتباه کرد، حال چه به عمد بوده و یا غیرعمد، علی دایی حق دارد ناراحت باشد چرا که شاید همین 3 امتیاز قهرمانی یا کسب سهمیه آسیا را از او بگیرد. اشتباه محسن قهرمانی به هیچ عنوان اشتباه کوچکی نبود. نمی‌دانم چه باید بگویم اما مدت‌ها بود که می‌گفتم اشتباهات داوری در فوتبال ما بیداد می‌کند. شاید باید بگوییم خوشبختانه این بار این اشتباه برای پرسپولیس رخ داد تا عالم و آدم متوجه آن شوند.
عزیزی یادآور شد: بیش از این هر بار صحبت از اشتباهات داوری می‌شد حسین عسگری پاسخ می‌داد که تیم‌ها باخته‌اند و چون نمی‌توانند تیم خود را جمع کنند به داوران ایراد می‌گیرند، اما دیگر اشتباه قهرمانی برای پرسپولیس همه چیز را ثابت کرد و من هم با آن 70 درصدی که در برنامه 90 انتقادها به داوری را وارد دانستند اعلام همراهی و هم نظری می‌کنم.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره عملکرد استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به تسنیم گفت: من بازی قبلی استقلال مقابل بوریرام را دیدم و برخلاف کسانی که می‌گویند استقلال خوب نبود، تاکید دارم که اتفاقا استقلال بسیار خوب بازی کرد. این تیم بازیکنان باتجربه‌ای دارد که در حفظ و سرعت دادن به بازی بسیار خوب کار می‌کنند. اگر استقلال در سئول گل نخورد به راحتی می‌تواند تیم کره‌ای را در ایران شکست دهد.

عزیزی افزود: استقلال در تهران جدا از حضور پرتعداد تماشاگرانش نشان داده که بسیار قدرتمندانه بازی می‌کند و به نظرم می‌تواند یک پای فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد.

وی درباره دیدار پرسپولیس و پدیده مشهد در جام حذفی نیز گفت: آن قدر از عملکرد وزارت ورزش دلزده شده‌ام که دیگر دوست ندارم در فوتبال مشهد صحبت کنم. 

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال درباره دورنمای تیم ایران در جام جهانی به تسنیم گفت: دورنمایی وجود ندارد چرا که فوتبال ما هیچ اردو و بازی تدارکاتی انجام نمی‌دهد بازیکنان ما به جام جهانی می‌روند و تفریح خواهند کرد. آنها دور هم 3 بازی انجام خواهند داد و به ایران بازمی‌گردند. کی‌روش هم اگر می‌خواهد دائم قهر کند و از ایران برود همان یک بار برود و برنگردد بهتر است. 

عزیزی ادامه داد: کی‌روش به خاطر کارنامه‌ای که دارد و تیم را به جام‌جهانی برده قابل احترام است، اما فراموش نکنید اگر این کار را انجام داده وظیفه‌اش بوده، چرا که پول این کار را از ایران گرفته و اگر قرار بود او ایران را به جام جهانی نبرد پس چه کسی می‌خواست این کار را انجام دهد.

وی در پایان گفت: اصلا نباید درباره ماندن کی‌روش تا جام جهانی صحبت کنیم چرا که او قرارداد دارد و وظیفه‌اش است تا جام‌جهانی بماند؛ سوال این است که آیا کی‌روش می‌تواند به مرحله دوم مسابقات ببرد یا توانسته تحولی در فوتبال ایران ایجاد کند که به نظر من در این کار ناموفق بوده است.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic